מדע האיורוודה והשפעותיו על הפסקת עישון.

יום ד׳ יולי 18 2 דקת קריאה

מדע האיורוודה והשפעותיו על הפסקת עישון.

אחד מהרעינות המרכזים של איור-ודה, הוא השילוב התמידי והנצחי בין אדם ליקום, הכוחות והסגולות הקימים ביקום נמצאים בכל צורות החיים באשר הן. כלומר יכולות הצמחיה שלנו וכן יכולות ההרס שמובילות למחלות ולמוות קיימות באדם ובטבע כאחד. ההשפעה של היקום והטבע עלינו היא חד משמעית ולא ניתנת לערעור. שום דבר בטבע לא קיים בנפרד.

זו אחת הפילוסופיות, דרכי ההבנה והעבודה של איור-ודה או איורוודה. הבנת היקום והבנת האדם. איור ודה – מדע החיים. הוא מדע הרפואה הראשון והעתיק ביותר הידוע לנו (5000 שנה). מקורו בכתבים הודים עתיקים בשפת הסנסקריט (אחת מהשפות העתיקות של הודו). הרפואה הינה רפואה הוליסטית (נקרא לה רפואה אלטרנטיבית), אשר פרוסה  במוקדים רפואיים בכל העולם לרבות הודו, אירופה, ארה"ב ואסיה בכלל.
מדע רפואת האיורוודה תרם רבות לרפואה הקונבנציונאלית ומשתמשים ברעיונות של הרפואה בתרבויות שונות, משתמשים בידע הרב של עשבי מרפא, תבלינים (כורכום, אגוז מוסקט ועוד..), תזונה, אורח חיים ,פילוסופיה ואף נתוחי גופות, המדע תרם לתרופות ללחץ דם ולכולסטרול, בנוסף לכל אלו צריך להוסיף את היוגה ואת הקמה- סוטרה הנשענים על פילוסופיית האיורוודה.
מוצר מיוחד ויעיל שעיקר הרעיון שלו נובע מתורת האיורוודה הוא ביגארט-תערובת צמחים לגלגול. ביגארט הוא תחליף טבק העשוי מתערובת צמחים. זהו בעצם הדור הבא של העישון. תערובת צמחים הנראית כמו טבק וקרובה מאוד לטעמו המקורי, אבל ללא ניקוטין, או כל חומר מזיק אחר. התערובת הצמחית משתנה, אך לרוב מדובר בצמחים ותבלינים כמו : לוטוס כחול,  צמח האשוונגה ( אמרנו קמה-סוטרה ?), ריחן הודי, כורכום, עלי מנטה, קינמון הודי, זערפו ועוד. התערובת מתעטפת בעלי הובנה אורגנים. הובנה הוא עץ בדרך כלל שחור וגדול מגיע לכ-20 מטרים ומשמש כחומר גלם למוצרים רבים, עליו של עץ מרשים זה משמשים ל " נייר " העוטף את התערובת הצמחית.
הרעיון של ביגארט מאפשר לנו המעשנים להמשיך את פעולת העישון, שהיא מאוד חשובה והרבה פעמים מפילה את הניסיונות שלנו בעת הפסקת עישון, שהיא גלגול הסיגריה, הושטת היד למצית, הדלקה, שאיפה והוצאת העשן, אך, ופה החלק המרשים בכל הנושא, זה לא לא בריא. כאמור עישון ביגרטה הוא בלתי מזיק וכיום נחשב למוצר העישון הטוב ביותר.
ביגארט מציע לנו המעשנים תערובת צמחים לגלגול (herbal smoking) בטעמים שונים המגיעים בשקיות של 40 גרם. פתרון נהדר ומבטיח לאלה מאתנו  " שרוצים/ לא רוצים " להפסיק לעשן. לעשן זה באופי שלנו וקשה לשנות אותו במיוחד אחרי הרבה שנים, השיטה הזו מאפשרת לנו לשמר את האופי שלנו כמעשנים ולא להיפגע מנזקי עישון טבק, בעיות עור, סרטן ריאות וכו.. כפי שסיגריה רגילה תוקפת אותנו.
בואו ונהיה חכמים.

Jacob Moscovitch
Jacob Moscovitchגם ב News

מהם פרומונים

יום ד׳ יולי 18 1 דקת קריאה

שמי ד' ואני כבר לא מעשן טבק

יום ד׳ יולי 18 2 דקת קריאה

איך מפסיקים לעשן בקלות | ביגארט

יום א׳ יוני 18 2 דקת קריאה